Po nedôvere splnený sen, Barbora Mokošová ma miestenku do Ria OH 2016

Ešte pred pár rokmi bola dôvera k výkonom, gymnastickému umeniu či zotrvaniu vo vrcholovej gymnastike Barbory Mokošovej na bode mrazu, myslím si že si niektorí skôr želali, že by bolo lepšie aby skončila, že jej úspech vo vrcholovej gymnastike nie je možný.

No situácia sa zmenila, Barbora si svojou húževnatosťou, pracovitosťou, odhodlaním a veľkým olympijským snom budovala stále väčšiu dôveru a v poslednom období sa všetci snažili pomáhať, ako sa len dá.
Cesta k OH nebola ľahká, vedia to všetci, ktorí robia s vrcholovou gymnastikou. Sú to roky driny, odriekania, prekonávania sa, neexistuje nič len tréning a gymnastika, všetko ostatné musí ísť bokom. Vedia to športovci, tréneri, rodičia, priatelia, proste všetci, ktorí patria to tímu okolo športovca.
Bára to dokázala, vybojovala si miestenku na OH Rio 2016. Cesta bola veľmi dlhá, náročná, myslím si že je stále ťažšia, nakoľko vrcholovú gymnastiku a v lepších podmienkach robí dnes celý svet. Na kvalifikáciu bola výborne pripravená, no to boli všetky dievčatá. Odcvičila výborný 4-boj, aj keď zaváhala na kladine. Bolo to ozaj o hlave a odhodlaní, a to zvládla. Postúpila s prehľadom a rezervou, no ešte je dlhá a tŕnistá cesta na OH. Takže skvelé, miestenka je, no účasť a vystúpenie na OH ju ešte len čaká. Na jednej strane sú to až štyri mesiace, no kto pozná gymnastiku vie, že tieto mesiace budú veľmi náročné a času je vždy málo.
Dovoľte mi poďakovať všetkým, kto sa na tomto úspechu podieľal, a preto začnem samozrejme od Naďky Miklošovej, bez ktorej by Bára nebola, dala jej celé gymnastické umenie, ktoré dnes predvádza, samozrejme vedeniu Športového gymnázia a učiteľskému zboru za obrovskú podporu a pomoc pri vzdelávaní, Gymnastickému centru za morálnu, psychickú, technickú a finančnú podporu, samozrejme ďakujem SGF za pomoc, ktorá bola v jej možnostiach, ďakujeme za pomoc a podporu všetkým, ktorí držali palce, verili a fandili aj v ťažkých chvíľach, ktorých bolo, aj keď to tak nevyzerá ozaj veľa.
Je to náš spoločný úspech, úspech celého tímu, kde každý pomohol ako vedel.

Obrigado a veľa štastia v Riu 2016 na OH

Martin Zvalo

 

Fotogaléria